۱۳۸۸/۰۸/۳۰

پیوند دانشگاه با اصناف در آستانه 16 آذر روز دانشجو


پیوند دادن دانشگاه به صنوف بیرونی و استفاده از پتانسیل آنها یکی از راه های هست که روزنامه جوان در آستانه 16 آذر معرفی کرده است ، این روزنامه که پیش تر از این در ارائه راهکارها برای اطلاع رسانی در اعتراض ها نیز حضوری فعال داشته است این بار پیشنهاد داده است که چند روز قبل از 16 آذر می توان از اصناف خواست که با دانشگاه پیوند داشته باشند تا بهتر بتوان صدای اعتراضات را به گوش کودتاگران و جهانیان رساند

این روزنامه با تیتر ( 16 آذر چند روز زودتر ) راهکاری مناسب برای معترضان معرفی کرده است و در ادامه می نویسد : پیوند دادن دانشگاه به صنوف بیرونی و استفاده از پتانسیل آنها یکی از این برنامه‌هاست. به همین منظور تصویب شده که 16 آذر به صورت یک مناسبت هفتگی در نظر گرفته شده و تا روز 16 آذر هر روز پیوند دانشگاه با یکی از اصناف نامگذاری و با آن اصناف تجمع و برنامه مشترک گذاشته شود. برنامه مشترک با«دانش‌آموزان» و« کارگران» از جمله پیشنهادات تصویبی در این زمینه است.

پیش نوشت :
  • دانشگاه زنده است ، وعده ما 16 آذر - همه در کنار دانشجویان روز دانشجو به حکومت ایران اعتراض خواهیم کرد . از زمانی که حکومت های استبدادی در ایران وجود داشته اند جنبش دانشجویی همیشه پابرجا بوده است دانشجویان شعارهای “دست نظاميان از دانشگاه کوتاه” ، “اتحاد، مبارزه، پيروزی” را در 16 آذر سال 1332 بر علیه دولت سر می دادند و سالیان سال هست که این شعار ها در بین دانشجویان وجود دارد و جنبش دانشجویی همچنان با اعتراض به بی عدالتی ها ، نابرابری ها و ظلم آشکار حکومت این راه پر افتخار را ادامه داده است .

پی نوشت :


2 نظرات:

فرشاد در

سلام بابك عزيز .. خوب در مورد 16 آذر كه ديگه جاي حرف نيست .. اما تا جايي كه ميدونم "روزنامه" جوان كه از روزنامه هاي حامي دولت است و مديرمسئولش هم بذرپاش است ..
احتمالا سايت جوان آنلاين مستقل از آن روزنامه باشد

بابک خرمدین در

فرشاد جان منظور همان روزنامه هست

ارسال یک نظر