۱۳۸۸/۰۸/۱۹

احسان فتاحیان را اعدام نکنید


حکومت جمهوری اسلامی همچنان می خواهد با اعدام مخالفان خود که آنها را با اتهامات واهی و بدون اساس محکوم می کند فضای رعب و وحشت را در جامعه ای که روزانه اعتراضات در آن گسترش بیشتری پیدا می کند افزایش دهد ، این عمل صرفا برای جلوگیری از گسترش دامنه های اعتراضات در شهرهای ایران صورت می گیرد .

در این میان احسان فتاحیان نیز به مانند بسیاری از مردم ایران قربانی سیستم فاسد جمهوری اسلامی ایران هست ، که می توان تمام اعمال این نظام را به رهبر جمهوری اسلامی ایران شخص سید علی خامنه ای نسبت داد چرا که او تعیین کننده تمام قوانین و مسائل حکومت می باشد .

چندی پیش در مورد 140 کودک ایرانی که در انتظار اجرای حکم اعدام هستند نیز نوشتم و به هیچ عنوان نباید در مورد اعدام کودکان و زندانیان سیاسی سکوت کرد من هم در کنار دیگر معترضان به حکم اعدام احسان می گوییم که حکم اعدام احسان فتاحیان را هر چه سریعتر متوقف کنید

پی نوشت :

  • حکم اعدام احسان فتاحیان را متوقف کنید - بادبان - احسان فتاحيان، ۲۸ ساله، متولد كرمانشاه و ساكن سنندج، بهار سال گذشته در كامياران دستگير و از آن زمان در بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر سنندج و سپس زندان مركزی اين شهر نگهداری می‌شود. حكم دادگاه بدوی مبنی بر ۱۰ سال حبس در تبعيد به اتهام "اقدام عليه امنيت ملی كشور" از طريق عضويت در احزاب مسلح اپوزيسيون از سوی شعبه‌‌ی اول دادگاه انقلاب سنندج به رياست قاضی بابايی برای وی‌ صادر گرديد. اما در كمال ناباوری پس از بررسی دوباره در شعبه‌ی ۴ دادگاه تجديدنظر استان كردستان با افزودن اتهام محاربه، اين حكم به اعدام تغيير يافت.
  • رنج نامه احسان فتاحیان، زندانی سیاسی در آستانه اعدام، خطاب به افکار عمومی - هرگز از مرگ نهراسیده ام , حتی اکنون که آن را در قریب ترین فضا و صمیمانه ترین زمان , در کنار خویش حس میکنم. آن را میبویم و بازش میشناسم , چراکه آشنایی ست دیرینه به این ملت و سرزمین. نه با مرگ که با دلایل مرگ سر صحبت دارم , اکنون که (( تاوان )) دگردیسی یافته و به طلب حق و آزادی ترجمه اش نموده اند , آیا میتوان باکی از عاقبت و سرانجام داشت؟ ((ما)) ای که از سوی ((آنان )) به مرگ محکوم شده ایم در طلب یافتن روزنه ای به سوی یک جهان بهتر و عاری از حق کشی در تلاش بوده ایم , آیا آنان نیز به کرده ی خود واقف اند؟
  • اجرای حکم اعدام احسان فتاحیان را متوقف کنید - مجموعه فعالان حقوق‌بشر در ایران امروز اعلام کرد، اجرای حکم اعدام احسان فتاحیان که قرار است در روز چهارشنبه مورخ 20 آبان ماه در زندان مرکزی سنندج اجرا شود، بر خلاف موازین حقوق‌بشر بوده و اجرای آن اجرای یک حکم خشونت‌آمیز، غیرقانونی و غیرانسانی است. این حکم در پی روند دادرسی ناعادلانه و پر از تناقض صادر شده است و بر همین اساس این مجموعه خواستار دستور توقف اجرای این حکم از طرف مسئولین قضایی شده است.
  • تاملی بر اعدام احسان فتاحيان در روز چهارشنبه و دلایل غیر قانونی بودن حکم اعدام وی - دادنامه صادره علیه این جوان برخلاف موازین قانونی بوده و حکم اعدام وی فاقد وجاهت است. بنابراین بر رئیس قوه قضاییه است که به عنوان عالی ترین مقام دستگاه قضا، حکم اعدام این جوان را متوقف و جلوی ریختن خون کسی که مستحق مرگ نیست را بگیرد.
  • یک زندانی: احسان فتاحیان، زندانی سیاسی کرد در خطر اعدام - کردستان و کوه‌های‌اش، کردستان و سرسبزی دل‌انگیزش، کردستان و مردم خون‌گرم و «اورامان» زیبای‌اش، علاوه بر این‌که از محروم‌ترین استان‌های ایران است، کانون نقض حقوق‌بشر در ایران نیز هست. دولت مرکزی همان‌قدر که به مردم این استان بی‌محلی می‌کند، همان‌قدر که اقتصاد این ناحیه را ضعیف نگاه می‌دارد، همان‌گونه که آن‌جا را با مردان غیربومی اداره می‌کند، مردمان آن را نیز مورد آزار و اذیت قرار داده و حقوق انسانی آن‌ها را نادیده می‌گیرد.
  • Save Ehsan Fattahian from execution petitions
  • I Never Feared Death: The Plight of Ehsan Fattahian - I never feared death. Even now, as I feel its odd and honest presence next to me, I still want to smell its aroma and rediscover it; Death, who has been the most ancient companion of this land. I don’t want to talk about death; I want to question the reasons behind it. Today, when punishment is the answer for those who seek freedom and justice, how can one fear his fate? Those of “us” who have been sentenced to death by “them” are only guilty of seeking an opening to a better and fair world. Are “they” also aware of their deeds?
  • A KURDISH POLITICAL PRISONER IS SCHEDULED TO BE EXECUTED ON NOVEMBER 11 IN IRAN - According to sources in Iran, the Kurdish political prisoner Ehsan (Esmail) Fattahian (28) is scheduled to be executed on Wednesday November 11 in Sanandaj. According to these sources Ehsan Fattahian has started a "dry" hunger strike since Sunday November 8., in protest to the scheduled execution.
  • Kurdish activist, Ehsan Fattahian, to be executed on Wednesday, November 11th - Ehsan Fattahian is a 27-year old Kurdish activist and a member of the Kurdish opposition group Komala. Ehsan was arrested when he was visiting with his family in Kamiyaran. He was initially sentenced to 10-years in prison, but the order was changed later to execution.

1 نظرات:

بنفشه در

خدااااااااایا به داد این ملت برس، چی دارند به روز جونامون میارند این از خدا بی خبران

ارسال یک نظر